Салон Вікон і Дверей в Ужгороді

Вікна з захистом від злому

Вікно або балконні двері — одні з тих обєктів, через які зловмисники найчастіше проникають в будинки. Досвідчений злодій, що спеціалізується на квартирних крадіжках, зможе відкрити стулку, не обладнану захисною фурнітурою, менше ніж за хвилину з використанням найпростіших інструментів. Недосвідчений же просто розібє склопакет і проникне всередину — і майже завжди у нього буде достатньо часу, щоб забрати матеріальні цінності і піти непоміченим.

 • Втім, можливості сучасних ПВХ-конструкцій дозволяють підвищити ефективність захисту від несанкціонованого проникнення. Комплексний підхід до вирішення цього завдання значно ускладнює спроби відчинення стулки ззовні, тому зловмисники, не бажаючи привертати до себе зайву увагу, просто полишають спроби відкрити вікно
Досягти такого результату можна різними способами

Які вікна потребують захисту?

Ефективність сучасних систем захисту вікон від злому дуже висока. Звичайно, неможливо повністю виключити ймовірність того, що злочинець відкриє стулку, зламає її або розібє посилений склопакет. Але це, по-перше, потребуватиме значно більше часу, а по-друге, спричинить сильний шум. В результаті, ймовірність того, що протиправна активність буде припинена поліцією або пильними сусідами, зросте в рази!
Тому встановлювати на вікно протизламні елементи дійсно варто.
Де ж вони будуть найбільш потрібні?


 • Вікна в приватних будинках.
 • Вікна на перших і других поверхах будь-яких багатоповерхових будівель.
 • Вікна над парапетами, навісами та іншими схожими архітектурними елементами.
 • Вікна на останніх і передостанніх поверхах висотних будівель (так, часто зловмисники спускаються з дахів на мотузках).
Це ж стосується і балконних дверей: там, де є ймовірність проникнення сторонніх, потрібно подбати про додатковий захист від злому
Протизламна фурнітура
  Основна перепона, яку злочинцеві доводиться долати при зломі стулки — фурнітура.
  Фурнітурний механізм утримує стулку в закритому положенні і забезпечує її притискання до рами. На жаль, фурнітурні системи в базовому варіанті не дуже добре протистоять злому — якщо прикласти зусилля в потрібних місцях, цапфи, не зафіксовані зачепами, просто зміщуються, а стулка відкривається.

  Більшість виробників додає в фурнітуру окремі протизламні елементи, але куди ефективнішим буде встановлення фурнітури, у якої всі деталі виготовлені з розрахунком на максимально ефективний захист від злому.
  Як правило, це:

  Грибоподібні цапфи. На відміну від циліндричних деталей, у верхній частині грибоподібних цапф присутній невеликий бортик. Цей бортик забезпечує зчеплення між цапфою і зачепом на рамі, і тому запобігає віджиманню стулки.

  Н-подібні відповідні планки. На відміну від стандартних Т-подібних, такі деталі краще протистоять злому. Цапфа не просто чіпляється за планку, а входить в паз, і тому не зміщується в поперечному напрямку при спробі злому стулки.
  Комбінація грибоподібних цапф і Н-подібних планок із загартованої сталі значно підвищує стійкість конструкції до силового відкривання.
  Крім протизламної фурнітури для захисту вікна від відкривання ззовні можна використовувати і інші елементи. Дуже корисною може бути невелика сталева накладка на замок, що захищає від його висвердлювання. Будь-яка спроба висвердлити отвір навпроти ручки і провернути її ззовні закінчиться невдачею, адже зловмисникові доведеться свердлити не м'який пластик, а загартовану сталь. Компактний акумуляторний дриль, який зазвичай використовується при цьому, з таким матеріалом точно не впорається.
  Ще один елемент, який підвищить рівень безпеки — віконна ручка. Це може бути модель з замком або спеціальна конструкція з механізмом Secustick, що блокує спроби провернути ручку ззовні. Наявність такої деталі значно ускладнить спробу проникнення в будинок через вікно або балконні двері.
  Безпечний склопакет


   Іноді злочинці проникають в приміщення, просто розбиваючи склопакет. Так, це досить шумно, але не завжди шум супроводжується тривогою або викликом поліції. Тому враховувати таку можливість і вживати заходів з протидії теж потрібно.
   Тут ефективним буде використання безпечних склопакетів. Здебільшого в таких конструкціях у якості зовнішнього скла використовують:

   Броньоване скло. При його виготовленні на скляну основу наноситься тонка, але дуже міцна плівка, яка поглинає енергію удару. Навіть тоді, коли скло буде розбите, скалки залишаться на плівці, і проникнути в приміщення не вдасться.

   Триплекс. Конструкцію з двох шарів скла і тонкої нітроцелюлозної плівки між ними дуже складно розбити навіть сокирою або молотком, не кажучи про підручні предмети. При цьому, як і в попередньому випадку, розбивання триплекса нічого не дасть зловмисникові — скалки все одно залишаться на плівці, і доведеться витрачати час на прорізання проходу в стулці.

   При захисті вікна від злому найбільш ефективним буде комплексний підхід: встановлення протизламної фурнітури, оснащення конструкції ручкою з замком, вибір склопакета з триплексом і т.ін. Звичайно, всі ці заходи не відміняють необхідності інших захисних заходів, таких як підключення сигналізації — але й самі вони здатні значно знизити ризик несанкціонованого проникнення до вашого будинку, квартири або офісу.


   Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS залишайте заявку на прорахунок або замір. . Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті блога».