Салон Вікон і Дверей в Ужгороді

Як відмити пластикові вікна ?

Одна з переваг металопластикових вікон — простота догляду за ними.

На відміну від дерев'яних конструкцій, пластикові не вимагають періодичного фарбування, а гладенька поверхня пластику з мінімальною пористістю полегшує очищення від більшості забруднень.
Миємо рами і стулки

Миття пластикових вікон варто почати з рам. Гладенькі пластикові поверхні не схильні до накопичення бруду, але все ж з часом рама або стулка можуть втратити ідеально білий колір. Відмивається пластик практично без зусиль:
 • У більшості випадків достатньо вологої серветки або м'якої ганчірки, змоченої в мильному розчині. Кілька разів проводимо по поверхні рами, потім протираємо пластик насухо — і вікно виглядає, як нове.
 • Якщо на поверхні є стійкі забруднення, замість мильного розчину можна використовувати рідину для миття посуду або інший кремоподібний або рідкий миючий засіб. Активні компоненти, що містяться в таких засобах, добре розчиняють органіку, при цьому не пошкоджують пластик.
 • А ось використовувати для миття вікон порошки, тим більше такі, що містять абразивні частинки, не варто. Те ж стосується жорстких металевих або пластикових губок: так, з їх допомогою можна видалити навіть стійке забруднення, але на поверхні профілю майже гарантовано залишаться мікроскопічні подряпини. Згодом в них буде накопичуватися пил і бруд.
 • Ламіновані вікна миються у такий же спосіб — тільки з більшою обережністю. Особливо акуратно слід очищати кути рам і стулок: при активному механічному впливі можна пошкодити ламінацію на стиках. Підвіконня можуть бути виготовлені з різних матеріалів, але в 90% випадків — це той же ПВХ, що відрізняється від пластика рам і стулок лише текстурою. Відповідно, відмивати підвіконня потрібно за аналогічними правилами: мильна вода, м'яка ганчірка, делікатна побутова хімія і жодних абразивів.
 • Порада! Перед тим, як мити рами, стулки і підвіконня, відкрийте стулку і протріть внутрішні поверхні вікна — там часто накопичується пил. Іноді може знадобитися очищення фурнітури за допомогою старої зубної щітки. Заразом можна змастити фурнітуру і обробити ущільнювачі засобами, що підвищують еластичність
Як правильно мити склопакети?
  При митті склопакетів основна складність полягає в тому, щоб дістатися до їх зовнішніх поверхонь. Можна використовувати магнітні скребки для вікон або спеціальні пристосування на довгих держаках. У будь-якому випадку важливо бути вкрай обережними!

  Для видалення пилу і бруду можна обійтися мильною водою, але краще використовувати засоби з активними компонентами — спиртом, аміаком або лимонною кислотою. Їх можна приготувати самостійно, а можна скористатися фабричної продукцією. У будь-якому випадку такі розчинники не пошкоджують пластик рам і стулок, не шкодять ущільнювачам і відмінно видаляють бруд зі скла.

  Іноді після висихання склопакетів на них залишаються розводи. Уникнути цього можна так:

  • Ретельно промиваємо всі поверхні, приділяючи особливу увагу очищенню кутів.
  • Після видалення забруднень беремо ганчірку або губку, змочену в чистій воді і ще раз промиваємо скло — так видаляються залишки миючого засобу.
  • Чистий склопакет протираємо насухо, поліруючи скло. До складу сучасних засобів для миття скла входять компоненти, які залишаються на склопакеті і при поліровці забезпечують йому характерний блиск.
  Видалення складних забруднень ?
   Після монтажу вікон або ремонту приміщення на рамах і стулках часто залишаються стійкі забруднення. Видаляти їх можна різними способами, головне — стежити, щоб інструмент або миючий засіб не пошкодили поверхню профілю:

   • Грунтівка та шпаклівка легко змиваються в свіжому вигляді. А якщо вони засохли, не варто зчищати плями силою — велика ймовірність появи подряпин. Щоб уникнути цього, накрийте застиглий розчин вологими серветками: через деякий час він розмокне і легко змиється
   • Монтажна піна після полімеризації майже «намертво» прикипає до профілю, і видалити її без пошкодження пластика буває дуже складно. Можна спробувати різні розчинники на основі ацетону або оцтову кислоту, але краще використовувати спеціальні очищувачі для видалення затверділої монтажної піни. Вони випускаються у вигляді спреїв або серветок. Піну розчиняють швидко, а сам профіль не пошкоджують.
   • Ще одна проблема — залишки клею від захисної плівки. Якщо плівка залишиться на профілі після монтажу, клей може засохнути, і очистити поверхні буде складно. Для видалення плівки використовується теплий мильний розчин та скребок для керамічної поверхні. Більш детально про дбайливе видалення захисної плівки читайте у статті «Як зняти захисну плівку з металопластикових вікон?».
   • Порада! Щоб уникнути складнощів з видаленням піни, клею або засохлої захисної плівки, знімати її бажано відразу після монтажу. Будівельний розчин і інші матеріали видаляються набагато простіше!
   Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS залишайте заявку на прорахунок або замір. . Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті блога».